הודעה נשלחה בהצלחה !
חזרה למעלה

תאונות בבית אצל הקשיש

תאונות בבית אצל הקשיש
 
קשישים ומבוגרים בטווח רחב של גילאים חשופים לתאונות גם ובעיקר כאשר הם נמצאים בבית שלהם. בניגוד למה שנהוג לחשוב, התאונות לא מתרחשות כאשר המבוגרים יוצאים מהבית – אלא בזמן שהם עוברים בין החדרים, מתקלחים, מתלבשים, מבשלים וכן הלאה. למעשה, הנוכחות של מבוגרים בבית גורמת להם להוריד מגננות וכך מעלה את הסיכוי לתאונות.
הבעיה האמיתית היא שרוב התאונות שמתרחשות בבתים של קשישים גורמות נזקים בלתי הפיכים. מגיל הזהב ומעלה כמעט בלתי אפשרי להתאושש בצורה מלאה, מה גם שהמערכת החיסונית חלשה והעצמות לא מתאחות במהירות. אם מוסיפים לזה את המצב הרפואי והבריאותי הקודם של קשישים, מבינים למה תאונות בבית הן אחד מגורמי הסיכון העיקריים של המאה ה-21.
 
תוחלת החיים עולה – ויחד איתה מספר התאונות
בעשורים האחרונים אפשר לראות עלייה משמעותית בתוחלת החיים. גברים ונשים כאחד נהנים כיום מתוחלת חיים ארוכה, מאיכות חיים גבוהה ומהיכולת להמשיך לתפקד גם אחרי גיל 60, 70 או 80. בכל אחד מהמקרים האלה, מה שצריך לעשות הוא להתאים את סביבת המגורים לצרכים הקיימים ולהציב את הבטיחות בראש סדר העדיפויות.
מצד שני, כמובן שעלייה בתוחלת החיים מביאה איתה גם גידול במספר התאונות. כאשר תוחלת החיים עולה, מספר התאונות עליהן מדווחים קשישים גבוהה מאוד גם בארץ וגם במדינות מערביות אחרות ברחבי העולם. החדשות הטובות הן שיש מה לעשות כדי למנוע את זה ושכיום ניתן לצמצם למינימום את הסיכון של תאונות בבית אצל הקשיש.
 
איך מונעים תאונות בבית אצל הקשיש?
מטבע הדברים, הדרך הכי טובה למנוע תאונות בבית אצל הקשיש היא להוציא אותו משם אל מוסד סיעודי מוגן, מאובטח ומקצועי. בבית אבות סיעודי מאפשרים לקשישים ולמבוגרים לחיות בסביבה נעימה ובקרבת קווי תחבורה ומרכזי מסחר. יתרה על כך, בתוך אותם בתי אבות יש חדרים נגישים למבוגרים וקשישים ואפשר גם לקבל את עזרת הצוות בכל מקרה של בעיה.
מעבר לבית אבות סיעודי מונע את הסיכון לתאונות בגלל שהמקום עצמו מאובטח. במקביל, קשישים שמגיעים לבתי אבות סיעודיים ולבתי חולים גריאטריים מגלים ערנות ודריכות. עם הזמן הם מתרגלים למקום, אך תוך כדי הם גם נהנים מסביבה שמותאמת לצרכים הרפואיים והבריאותיים שלהם.
 
כך בוחרים בית אבות סיעודי מומלץ
בני המשפחה הם אלו שלרוב נדרשים לדאוג לתנאי המגורים והמחיה של קשישים. בסיטואציה כזו לא כדאי להמתין עד שתתרחש תאונה, משום שככל הנראה יהיה קשה להתאושש ממנה. לחילופין, מה שצריך לעשות הוא לבחור בית אבות סיעודי ומקצועי ולתת עדיפות לאחוזת לב.
 
אחוזת לב היא בית אבות סיעודי בחיפה ובית חולים גריאטרי שנועד לסייע למבוגרים וקשישים בגיל הזהב ומעלה. אנו מכירים מקרוב את הסיכון של תאונות בבית אצל הקשיש, לכן מציעים לכם סביבת מגורים נעימה ובטוחה.
 
 
 
תוכלו לפנות אלינו במספר הטלפון 072-3970984 כדי לקבל פרטים נוספים,
לקבוע פגישת ייעוץ או לתאם ביקור היכרות והתרשמות.