הודעה נשלחה בהצלחה !
חזרה למעלה

קשר בין בני המשפחה לקשיש/סיעודי

קשר בין בני המשפחה לקשיש/סיעודי
 
אמנם לא כל קשיש נמצא במצב סיעודי ולהיפך, אך יש בכל זאת מספר מאפיינים משותפים ביניהם. בין היתר, ניתן לראות זאת בקשר שבין בני המשפחה לבין מבוגרים או אנשים שסובלים ממצב סיעודי מסוים. בפועל, גם בני המשפחה וגם הקשישים או הסיעודיים מרגישים פגיעה באיכות החיים ובחוזק הקשר. בטווח הארוך, התעלמות מהשינויים במבנה המשפחה עלולה לגרום גם תחושת תסכול ועוגמת נפש ולכן צריך לעשות הכל על מנת למנוע אותה.
הקשר בין בני המשפחה משתנה בעיקר בגלל השינוי במצב הרפואי והבריאותי. אצל קשישים ומבוגרים השינוי הזה הדרגתי וכמעט בלתי אפשרי לשים לב אליו בזמן אמת, בעוד אצל חולים סיעודיים שנפגעו מתאונה השינוי הוא כמובן פתאומי. בכל מקרה, ההשלכות דומות כי בשני המקרים צריכים בני המשפחה והקשישים/סיעודיים לבצע התאמות מסוימות.
 
איך מחזקים את הקשר בין בני המשפחה?
מה שחשוב לזכור הוא שבני המשפחה ממשיכים לאהוב אחד את השני גם על רקע מצבים סיעודיים, בריאותיים ורפואיים. מכאן והלאה, כל שנותר הוא לבדוק כיצד ניתן לחזק את הקשר ואיך אפשר להשתמש בנסיבות שנוצרו על מנת לשפר את איכות החיים של כל הצדדים המעורבים. לאחר מכן, אפשר גם ללמוד מניסוי וטעיה ולהתייעץ עם מומחים ואנשי מקצוע.
יש הרבה דרכים לחזק את הקשר בין בני המשפחה לקשיש/סיעודי. אפשר למשל לחלק את תחומי האחריות השונים בכל מה שנוגע לטיפול הסיעודי ולהשגחה, או להגיע בשעות שונות כדי לבלות זמן איכות משותף עם ההורים והאחים. בתוך כך, כדאי לרענן את השגרה השוחקת עם פעילויות חברתיות וניתן גם לצאת לטיולים בארץ או בחו"ל.
הפנמה של השינוי במצב היא תנאי לשיפור וחיזוק הקשר בין בני המשפחה לקשיש/סיעודי. זה כאמור קשה יותר במצבים של הזדקנות איטית, אך מדובר עדיין על נושא שחשוב לשים לב אליו אם רוצים לתרום לאיכות החיים של אנשים מבוגרים. לחילופין, במצב סיעודי פתאומי צריך לקבל עזרה חיצונית ואפשר גם לפנות אל גורמי ממשל שאחראיים על הנושא.
 
מה הקשר בין בית אבות סיעודי מומלץ לבין הקשר המשפחתי?
הנתונים מוכיחים שבית אבות סיעודי מומלץ, אדיב ואמין יכול לתרום לקשר בין המשפחה לקשיש/סיעודי. בבתי אבות כאלה מבינים את חשיבות הקשר המשפחתי ואת התרומה שלו לחוזק המנטאלי של הקשישים והסיעודיים, לכן מאפשרים לבני המשפחה לפגוש אחד את השני בשעות מגוונות ותוך שמירה על גמישות מלאה.
 
אחוזת לב היא דוגמא מעולה לבית אבות סיעודי בחיפה שבו ההצלחה מבוססת על היכרות עם צרכי המטופלים. אנחנו דואגים לקרובי המשפחה שלך, מלווים אותך בתהליך ההתאקלמות ועומדים לרשותך עם תשובות לשאלות הנפוצות. נציגי אחוזת לב יכולים להסביר לך כיצד לשפר את איכות החיים של קשישים וסיעודיים ונשמח גם לתאם עבורך סיור היכרות במקום.
 
 
 
תוכלו לפנות אלינו במספר הטלפון 072-3970984 כדי לקבל פרטים נוספים,
לקבוע פגישת ייעוץ או לתאם ביקור היכרות והתרשמות.