הודעה נשלחה בהצלחה !
חזרה למעלה

אלימות אצל קשישים

אלימות אצל קשישים
 
קשישים ומבוגרים בטווח רחב של גילאים חשופים לסכנות של אלימות. ברוב המקרים, האלימות מתרחשת בין ארבע קירות הבית של הקשישים וכאשר אין השגחה על הטיפול הרפואי והסיעודי. מלבד עוגמת הנפש והפגיעה הפיזית, אלימות מן הסוג הזה גם גורמת לתחושה של דיכאון אצל קשישים ולתסכול אצל בני המשפחה מהמעגל הקרוב או הרחוק שלהם.
אלימות אצל קשישים היא כמובן לא תופעה ייחודית לישראל. עם העלייה בתוחלת החיים בארץ ובעולם, יש גם עלייה באירועי האלימות המדווחים. לזה יש להוסיף את כל אירועי האלימות שאינם מדווחים, בין אם בגלל שהמטפל הסיעודי מועסק בצורה בלתי חוקית או בגלל תחושת מבוכה אצל הקשיש ומשפחתו.
 
מה עושים עם מטפלים אלימים בבית?
אלימות אצל קשישים אפשר וצריך למנוע באמצעות כמה שיותר כלים מעשיים. אפשר למשל להציב מצלמות בבתי קשישים ומבוגרים, להגביר את האכיפה והפיקוח על האופן שבו מגייסים מטפלים סיעודיים ולא לוותר על איסוף המלצות ממטופלים אחרים. בהקשר הזה, התפקיד של בני המשפחה של הקשיש הוא להציב את הבטיחות שלו בראש סדר העדיפויות ולעקוב אחר נורות אזהרה.
אפשר לזהות אירועי אלימות בדרגת חומרה כזו או אחרת באמצעות שינוי בהתנהגות של קשישים. כאשר מבוגרים סובלים מאלימות, הם עלולים לגלות תכונות של הסתגרות והימנעות ממפגשים חברתיים. חוץ מזה, ניתן לזהות את אירועי האלימות גם במישור הפיזי: החל מסימנים אדומים על הידיים, דרך חבלות על הרגליים ועד קשיי הליכה וניידות.
 
הפתרון האידיאלי לאלימות: בית אבות סיעודי ומקצועי
בני משפחתם של קשישים ומבוגרים יכולים להיות רגועים יותר כאשר הם נמצאים בבתי אבות סיעודיים. בבתי אבות מן הסוג הזה יש מערך אבטחה מסביב לשעון, צוותים מוסמכים ופיקוח מקצועי צמוד. באותם בתי אבות מתייחסים לכל מבוגר כעולם ומלואו, אך משקיעים גם זמן וכסף בכל מה שנוגע לבחירת אנשי המקצוע והצוות. התוצאה היא שקט נפשי אצל הקשישים ובני משפחתם וירידה דרסטית במספר אירועי האלימות.
עם זאת, גם בית אבות סיעודי מומלץ צריך לדעת איך לבחור. הכי טוב לתת עדיפות לבית אבות עם ניסיון של 30 שנה לפחות ולהגיע לסיור היכרות על מנת להתרשם ממנו מקרוב. אם מעוניינים בכך, אפשר גם לבחור בית אבות סיעודי שבו קיימות אפשרויות מימון מגוונות ולשאול על הכשרת והסמכת הצוות לטיפול באירועים חריגים.
 
בית אבות אחוזת לב גאה לעמוד בקריטריונים שלך ושל בני המשפחה. אנחנו מזהים בדיוק כמוך את הסכנות של אלימות אצל וכלפי קשישים, לכן מעסיקים רק אנשי מקצוע אמינים עם המחלצות מוכחות. מעבר לכך, אנו מציעים לך חדרים מאובזרים ופעילות תרבותית וחברתית מגוונת כדי שההורים שלך ירגישו בבית.
רוצים להעביר את יקיריכם אל בית אבות סיעודי בחיפה ולהפסיק לדאוג מאירועי אלימות? נשמח לקבל את פרטיך באתר.
 
 
 
תוכלו לפנות אלינו במספר הטלפון 072-3970984 כדי לקבל פרטים נוספים,
לקבוע פגישת ייעוץ או לתאם ביקור היכרות והתרשמות.