הודעה נשלחה בהצלחה !
חזרה למעלה

איך לשפר איכות חיים לסיעודי?

איך לשפר איכות חיים לסיעודי?
 
מבחינה רפואית, חולה סיעודי מוגדר כאדם שסובל מבעיות רפואיות קבועות שאף מונעות ממנו לתפקד בחיי היום יום. כתוצאה מכך, אותו חולה סיעודי גם נזקק לסיוע ולעזרה בביצוע פעולות שגרתיות כגון אכילה, רחצה, לבישת בגדים וכן הלאה.
מטבע הדברים, אותו חולה סיעודי גם צריך השגחה צמודה בכל מה שנוגע לנטילת תרופות והפעילויות החברתיות המיועדות עבורו חייבות להיות נגישות ומותאמות. את ההשגחה הזו קל יותר לקבל בבתי אבות סיעודיים ובבתי חולים גריאטריים, דרך מימון בעזרה של משרד הבריאות או באופן עצמאי.
 
החל מזיהוי המצב ועד בחירת אביזרי עזר
החדשות הטובות הן שאפשר לשפר את איכות החיים גם עבור חולה סיעודי. בין אם מדובר בחולה מבוגר או צעיר, הדגש צריך להיות על התאמת סביבת המגורים למצב הבריאותי והתפקודי. בפועל, יש הבדל בין איכות החיים של חולה סיעודי כתוצאה ממחלה כרונית, ליקוי גופני או ליקוי מנטלי.
אחרי שמזהים מדוע נפגע המצב הבריאותי והתפקודי ובודקים האם מדובר על מצב זמני או קבוע, אפשר לשפר את איכות החיים של החולה הסיעודי באמצעות אביזרי עזר. ברשימת אביזרי העזר המומלצים נמצאים פריטים כמו כיסאות גלגלים, הליכונים ורולטורים. במקרים כאלה, הכי חשוב להתאים את אביזרי העזר לצרכים של מבוגרים וקשישים ולוודא שהם מסוגלים להסתדר איתם.
 
מה לגבי שיקולי בטיחות?
מישור נוסף שבו צריך לפעול על מנת לשפר את איכות החיים של חולה סיעודי קשור לבטיחות האישית. כאן, מה שצריך לעשות הוא לדאוג שהמטבח הביתי של הקשיש יהיה מאובזר ומצויד ושבחדר הרחצה שלו יהיו משטחים מונעי החלקה. אם החולה הסיעודי נמצא במצב בריאותי ותפקודי שמאפשר לו לצאת מהבית, חשוב להתייעץ עם הרופא המטפל ולקבל את אישורו בכל מקרה של דילמה והתלבטות.
בהקשר הבטיחותי, היתרון של בית אבות סיעודי מומלץ ובית חולים גריאטרי בא לידי ביטוי בסביבת מגורים שמותאמת מלכתחילה לצרכים של חולים בגילאים שונים. באותם בתי אבות ובתי חולים גריאטריים יש אנשי מקצוע שמלווים מקרוב את החולים הסיעודיים ודואגים לבטיחות שלהם. מבחינת בני המשפחה, המעבר לבית אבות סיעודי מייצג שלב חיוני בשיפור איכות החיים של הקשיש ובהגנה עליו מפני תאונות, הרעלת תרופות ועוד.
 
שיפור איכות חיים מול גורמי הממשל
בישראל יש גורמי ממשל שונים שמטפלים בזכויות החולה הסיעודי. אם רוצים לשפר את איכות החיים של סיעודי, צריך לוודא שהזכויות שלו מנוצלות במלואן ובשביל זה ניתן ליצור קשר עם משרד הבריאות, המרכז לפניות הציבור של המשרד לשוויון חברתי והמוסד לביטוח לאומי.
באחוזת לב דואגים לחולים סיעודיים בטווח רחב של גילאים. אם מצאת את עצמך בחיפוש אחר בית אבות סיעודי בחיפה, נשמח לקבל פרטים על מנת לתאם עבורך סיור היכרות ולשפר את איכות החיים של בני משפחתך.
 
 
 
תוכלו לפנות אלינו במספר הטלפון 072-3970984 כדי לקבל פרטים נוספים,
לקבוע פגישת ייעוץ או לתאם ביקור היכרות והתרשמות.