הודעה נשלחה בהצלחה !
חזרה למעלה

איך להיות מאושר בגיל הזהב?

איך להיות מאושר בגיל הזהב?
 
עלייה בתוחלת החיים היא שאיפה של גברים ונשים בכל רחבי העולם. לצד זאת, עם העלייה בתוחלת החיים מגיעות גם דאגות חדשות. בין היתר, אנשים בגיל הזהב שואלים את עצמם מה הם צריכים ויכולים לעשות כדי להיות מאושרים. התשובה לכך מורכבת מכפי שנהוג לחשוב, אך כמובן שיש מספר כללי מפתח שעליהם אפשר לשמור על מנת להשיג אותה:
 
1. התאמת סגנון החיים לצרכים האישיים
האמת היא שקשה ולא צריך להשוות בין מבוגרים שונים. למרות שכולם נמצאים באותו טווח גילאים, יש כמובן הבדלים בין הטעם האישי של כל אחד ואחת מהם. בהקשר הזה, התנאי לאושר הוא להתאים את סגנון החיים לצרכים האישיים ולעשות כל מה שאפשר על מנת לשמור עליו.
התאמת סגנון החיים לצרכים האישיים באה לידי ביטוי בבחירת פעילויות פנאי, תרבות וחברה. אצל קשישים שאוהבים לראות סרטים והצגות, ההמלצה היא לעשות מנוי לקולנוע או לתיאטרון. לעומת זאת, כאלה שאוהבים לבלות בחברה יוכלו להצטרף לחוגים ופעילויות של המתנ"ס ושל מועדוני הקשישים המפוזרים ברחבי הארץ.
 
2. בילוי עם בני המשפחה
האושר מגיע כאשר אנשים עושים משהו שגורם להם תחושת ביטחון, סיפוק והנאה. אחת הדרכים להשיג את התחושות הללו היא באמצעות בילוי עם בני המשפחה הקרובים. יתרה על כך, קשישים בגיל הזהב בדרך כלל נהנים ממשפחה מורחבת עם נכדים ונינים ולכן כדאי לנצל זאת על מנת להרגיש מאושרים יותר.
קשישים ומבוגרים בגיל הזהב יכולים לבלות עם בני המשפחה הקרובים גם כאשר הם מתגוררים בבתי אבות סיעודיים. בניגוד לבית הפרטי שבו הקשיש לא נמצא תחת השגחה ולכן איכות החיים שלו נפגעת, בבתי אבות סיעודיים ובבתי חולים גריאטריים יש צוותים שעובדים מסביב לשעון. בכל אחד מהמקרים האלה, בני המשפחה מרגישים בטוחים יותר וגם נוח להם להגיע לבקר את סבא וסבתא.
 
3. בית אבות סיעודי שובר שגרה
תחושת האושר של מבוגרים וקשישים נפגעת כאשר השגרה שלהם הופכת להיות משעממת ומתסכלת. אם לא רוצים להגיע למצב כזה, מה שכדאי לעשות הוא לאמץ פעילויות שוברות שגרה – בהתאם למצב הרפואי והבריאותי. כאשר מבוגרים וקשישים יוצאים לפעילויות מסוימות מחוץ לשגרה השוחקת, יש סיכוי גבוה יותר להגיע אל תחושת האושר הנחשקת.
בסופו של דבר, קשישים ומבוגרים שרוצים להיות מאושרים צריכים להבין שזו תחושה שמגיעה להם בדיוק כמו לצעירים. אותם מבוגרים אמנם יידרשו לבצע התאמות מסוימות בסגנון החיים, אך בטווח הארוך הם יכולים להשיג את המטרה וגם להגדיל את תוחלת החיים שלהם.
אחוזת לב גאה להיות בית אבות סיעודי מומלץ שבו שמים את תחושת האושר של קשישים בראש סדר העדיפויות. אנו משלבים בין יחס אישי, מקצועיות ואדיבות ומזמינים אותך לסיור היכרות עם אנשי הצוות של בית אבות סיעודי בחיפה.
 
 
תוכלו לפנות אלינו במספר הטלפון 072-3970984  כדי לקבל פרטים נוספים,
לקבוע פגישת ייעוץ או לתאם ביקור היכרות והתרשמות.