הודעה נשלחה בהצלחה !
חזרה למעלה

איזה בית אבות סיעודי יאפשר לכם לישון בשקט?

מוטרדים מבית בית האבות המומלץ בעבור האדם היקר לכם? ננסה להבהיר לכם כיצד תוכלו לקבל את ההחלטה בלב שקט ושלם, ולחזור לישון בשקט ובביטחון.
 
מנסים להפוך את המעבר לכמה שיותר חלק
חלק משמעותי מהעול המכביד על בני המשפחה של האדם הקשיש קשור בדאגה כי עצם המעבר והשינוי יהוו משבר עבור הדייר לעתיד. כדי שתוכלו לישון בשקט, כדאי לנסות להפוך את המעבר לכמה שיותר חלק ונעים. נסו לבחור בית אבות סיעודי אשר יוכל לאפשר לקשיש לשמור על תחביביו, העדפותיו וייחודו האישי. כך למשל, במידה ומדובר באדם המקיים אורח חיים דתי – יש להקפיד לבחור בבית אבות בעל צביון דתי ובית כנסת. במידה ומדובר באדם הדובר שפה שונה מעברית ומעדיף לתקשר בה – עדיף לבחור בית אבות בו חלק מאנשי הצוות דוברים שפה זו (רוסית, יידיש).  
כמו כן יש לבחור בבית אבות שישנה חלוקה של הדיירים לפי מאפיינים  המשותפים לאותה מחלקה בה מתגורר הקשיש
מחלקה הומגנית לדוברי רוסית/ או מחלקה לאנשים ברמה קוגניטיבית  זהה שהם מתקשים אחד עם השני  בצורה כזאת ניתן לשפר את איכות החיים של הדייר ויכולה להיות קליטה מהירה לשביעות  רצון של בני המשפחה
 
דאגה מקיפה ומלאה לביטחונו האישי של הקשיש
חשש משמעותי נוסף של בני המשפחה נוגע לרוב למידת השמירה הצפויה על ביטחונו האישי של הקשיש. קשישים סיעודיים מצויים לרוב במצב גופני או קוגניטיבי ההופך אותם לחסרי ישע, כך שהם אינם מסוגלים לדאוג ולקיים את עצמם בצורה עצמאית. בית אבות סיעודי מומלץ הינו כזה שיוכל להתחייב בפניכם להגנה מקיפה ומלאה על קרוביכם. עדיף לבחור בית אבות בו מותקנים חיישנים ומצלמות, המאפשרים לפקח על מידת המקצועיות של צוות העובדים. כמו כן, יש לשים לב כי המוסד בו בחרתם מאושר לפי התקנים המחמירים של משרדי הממשלה ולבדוק באתר האינטרנט של הממשלה ביקורות מטעם משרד הבריאות  על הבית אבות עצמו שאתם בודקים ( האתר -.www.mat.co.il/6Dk)
 
מתרשמים מהמלצותיהם של דיירים ובני משפחותיהם
אחת הדרכים הטובות ביותר כדי להרגיע את הדאגות שלנו לגבי בית האבות הסיעודי בו בחרנו ליקירנו, הינה להתרשם מהמלצותיהם של דיירים ובני משפחות אחרים. עיון בהמלצות אלו, גם אם נכתבו בידי אנשים זרים לחלוטין, יכול ללמד הרבה אודות ההיבטים החיוביים שבוחרים הממליצים להדגיש ולהאיר באותו מוסד. חפשו המלצות באר לאיכות הטיפול המקצועי, היחס החם והמסור של העובדים, מידת הזמינות לשאלות ולביקורים מצד בני המשפחה, וכל שאלה או התלבטות אחרת אשר מטרידה את מנוחתכם.
 
אילוצים כלכליים? הסירו דאגה מלבכם
משפחות רבות מהססות לקבל את ההחלטה להעביר את יקיריהם לבית אבות בשל אילוצים כלכליים. במידה והגעתם למסקנה כי הקשיש זקוק לטיפול במסגרת של בית אבות סיעודי – זה הזמן להסיר דאגה מלבכם ולהפסיק לחשוש בנוגע לעלויות הדיור והטיפול. בתי אבות מומלצים הינם כאלה שיכולים להתאים את עצמם ליכולות הכלכליות של בני המשפחה, תוך עזרה בהגשת בקשה לקבלת סיוע מהמדינה (בעזרת קבלת קוד אשפוז סיעודי).
יש להיזהר ולחשוד בבתי אבות הגובים מחיר נמוך משמעותי מהסיבות-שכנראה שהם בקשיים כלכליים/עומדים בפניי סגירה/עוברים על החוק  כל הסיבות האלה הם סיבה לדאוג לשולום יקרכם
 
אחוזת לב בחיפה – אנחנו כאן, כדי שתוכלו לישון בשקט
אנחנו בבית האבות הסיעודי אחוזת לב בחיפה מודעים לכל הדאגות והחששות הפוקדים את בני משפחותיהם של דיירי המקום. זאת, כחלק מעקרון מנחה רחב יותר של זמינות מלאה, שקיפות ושיתוף בכל המתרחש בבית האבות מול בני המשפחה.
 
 
נשמח להרחיב במידע נוסף ולנסות להרגיע חששות אלו במספר הטלפון 072-3970984  או במסגרת פגישת ייעוץ והיכרות.