הודעה נשלחה בהצלחה !
חזרה למעלה

על מה לשים דגש כאשר בוחרים בית אבות סיעודי?

לאחר שהחלטנו כי המעשה הנכון לעשות הוא להעביר את יקירנו לבית אבות סיעודי, הגיע הזמן לבדוק על אילו פרמטרים וקריטריונים יש לשים דגש כאשר בוחרים את בית האבות המתאים.   
 
מידת המקצועיות והגיוון של אנשי הצוות
אחד השיקולים המשמעותיים הדוחפים להעברת הורינו המבוגרים לבית אבות סיעודי נוגע לכך שברצוננו להבטיח עבורם טיפול צמוד ברמה הגבוהה ביותר האפשרית. קבלת טיפול שכזה מתבססת קודם כל על קיומו של צוות מיומן ומקצועי, בעל ניסיון ארוך שנים באופי הטיפול הייחודי הניתן לאוכלוסייה גריאטרית. מעבר לשנות הניסיון, עדיף לבחור בבית אבות בו אנשי הצוות מגיעים ממקצועות רפואה מגוונים (רפואת משפחה ורפואה כללית, רפואה גריאטרית, נוירולוגיה). על מנת שלכל בעיה רפואית ימצא פתרון איכותי בתוך מסגרת בית האבות.  מניעת אשפוזים מיותרים תורמת לאיכות החיים ולתוחלת החיים של הזקן הסיעודי.
 
תנאים שיבטיחו רווחה ומרחב לכל דייר ודייר
המעבר אל בית אבות סיעודי כרוך בשינוי גדול באורח החיים של הדייר החדש, אשר נדרש כעת להתרגל לחיים במסגרת חדשה. כדי למנוע ממעבר זה להפוך למשבר רגשי או נפשי, מומלץ לבחור בית אבות סיעודי, המציע תנאים שיבטיחו לכל דייר רווחה, שקט ומרחב אישי. בתי אבות סיעודיים בעלי מחלקות קטנות מהווים פתרון מצוין לחשש זה – שכן במסגרתם מתאפשר לצוות העובדים לספק לכל אחד מהדיירים יחס אישי וטיפול מיטבי.
 
מידת הגיוון וההיצע של פעילויות הפנאי במקום
מבחינות רבות, משמעותו של מעבר אל בית אבות סיעודי הינה ויתור מסוים על אורח החיים בו הורגל הדייר עד אותו שלב בחייו. אחת הדרכים להקל על ויתור זה הינה להבטיח כי בית האבות יוכל להציע לדייריו מגון רחב של פעילויות פנאי, חוגים, הפעלות ושיעורים. באופן זה, כל דייר יכול לבחור להשתתף בפעילות אחת או יותר, בהתאם לתחומי העניין האישיים שלו ולתחביביו הייחודיים. נסו לבחור בית אבות אשר מציע פעילויות פנאי מעולמות שונים, דוגמת מוזיקה, אמנות, תנועה, בישול ואפייה, טיפול עם בעלי חיים, העשרת הידע ועוד. ככל שניתן לדייר הסעודי יותר גירויים מוטורים, נוכל לשפר את מצבו הפיזי, לעכב תהליכי הזדקנות ובכך לשפר את איכות חייו.
 
מיקומו הגיאוגרפי של בית האבות הסיעודי
שיקול משמעותי נוסף בעת בחירת בית אבות סיעודי ליקירכם הינו כמובן מיקומו הגיאוגרפי של המוסד. במידה ורוב בני המשפחה מתגוררים למשל בחיפה או באזור העיר, מומלץ לבחור בית אבות סיעודי בחיפה. הקרבה הגיאוגרפית מקלה גם על האדם הקשיש וגם על בני המשפחה, ומאפשרת להוסיף ולקיים קשר רציף, קרוב ומשמעותי. בנוסף לכך, שיקולים כדוגמת אופי הסביבה של בית האבות רלוונטיים אף הם – קלות הנגישות אליו, חניה קרובה, מידת הקרבה של מרכזים מסחריים ובתי קפה שיוכלו להנעים את זמנם של הדיירים ובני משפחותיהם. הוכח במחקרים רבים, שביקור של בני המשפחה אצל הקשיש תשפר במידה ניכרת את איכות חייו, זאת ניתן לבצע ביתר נוחות במידה ובית האבות  נמצא במקום הנגיש לבני המשפחה.
 
אחוזת לב בחיפה – כל היתרונות במקום אחד
לאחר שהתוודעתם מעט לחלק מהקריטריונים החשובים לבחירת בית אבות מומלץ, ודאי תשמחו לגלות כי בית האבות הסיעודי גריאטרי אחוזת לב בחיפה מגלם במקום אחד את כל היתרונות המדוברים ועוד רבים נוספים.
 
 
תוכלו לפנות אלינו במספר הטלפון 04-7792100 כדי לקבל פרטים נוספים,
לקבוע פגישת ייעוץ או לתאם ביקור היכרות והתרשמות.