הודעה נשלחה בהצלחה !
חזרה למעלה

למה חשוב לבחור בבית אבות סיעודי עם מחלקות קטנות?

בבחירת בית אבות – חשוב לזכור כי מה שיותר גדול אינו בהכרח יותר טוב. בבואכם לבחור בית אבות סיעודי, כדאי לשאוף לבחור בבית אבות בעל מחלקות סיעודיות קטנות. למה, אתם שואלים? הסיבות המרכזיות כאן לפניכם.
 
מחלקות קטנות מאפשרות מתן יחס אישי
בני משפחות רבים אשר מבקשים או נאלצים להעביר את יקיריהם לדיור במסגרת בית אבות סיעודי נוטים לבחור בבתי אבות גדולים ומבוססים. זאת, מתוך הנחה כי בתי אבות אלו יוכלו להציע סל שירותים רחב ומגוון יותר. בהקשר זה, חשוב להדגיש כי גודל בית האבות חשוב פחות בהשוואה לגודל המחלקות הסיעודיות המרכיבות אותו. בסופו של יום, מחלקות סיעודיות קטנות הן שיבטיחו כי האדם היקר לכם יקבל יחס אישי וחם מצוות מקצועי שמכיר אותו אישית ויודע להתאים לו בדיוק את הטיפול הרצוי.
 
קבלת טיפול מקיף ויסודי – רק במחלקות קטנות
הבחירה לעבור לבית אבות סיעודי קשורה ברוב המקרים בצורך לקבל טיפול (גופני, נפשי, תמיכתי) מקיף ויסודי, לכל אורך שעות היממה והשבוע. מחלקות סיעודיות קטנות מאפשרות יחס-טיפול מיטבי, בין ההיקף של צוות העובדים בכל משמרת ומשמרת ובין כמות הדיירים המתגוררים במחלקה. זוהי הדרך היחידה להבטיח כי בני המשפחה היקרים לכם יקבלו את היחס המגיע להם – תוך שמירה מקסימלית על הבריאות, הביטחון והרווחה הנפשית שלהם.     בנוסף לכך  יש לציין שבמחלקות קטנות השחיקה  של צוות העובדים היא  קטנה יותר  מכיוון שהם מטפלים במספר קטן יותר של דיירים. בכך, הם מגלים יותר סבלנות כלפי הדיירים  ויכולים לתת חום, אהבה ויחס אישי.
במחלקות קטנות יש קשר אישי בין הצוות המטפל לדייר. גודל המחלקה משפיע על מידת הנגישות  לכל דייר ודייר.
 
אחוזת לב – בית אבות גדול עם מחלקות קטנות
בית אבות סיעודי בחיפה אחוזת לב מורכב ממחלקות סיעודיות קטנות, אשר מונות עד 22 דיירים למחלקה. זאת, בשונה מבתי חולים רבים אחרים בהם כל מחלקה מורכבת מכ-40 דיירים. פיזור הדיירים למחלקות שונות מאפשר לצוות העובדים במקום לבצע את המוטל עליהם בצורה סבלנית ונעימה, תוך מתן יחס אישי לכל דייר ודייר.
 
איזה ייחוד נוסף יש למחלקות הקטנות באחוזת לב?
חלוקת הדיירים למחלקות מתבצעת בהתאם לרמות התפקוד הגופני והקוגניטיבי של הקשישים המתגוררים במקום. באופן זה, מתקבלות מחלקות הומוגניות אשר מקבצות תחת קורת גג אחת כ-20 דיירים ברמת תפקוד ותקשורת דומה. הומוגניות זו מקלה על הצוות לבצע את משימותיו, וכן מספקת לכל הדיירים מעטפת חברתית המותאמת למצבם ולצרכיהם. כמו כן, ישנה התחשבות בשפת האם של הדיירים. באחוזת לב וקיימת מחלקה ייעודית לאנשים דוברי רוסית כמו גם מחלקות לדיירים סעודיים צלולים שזקוקים לאופי פעילות  שונה שמותאם לרמת התפקוד שלהם.
 
פנו אלינו לקבלת פרטים ומידע נוסף
אם השתכנעתם כי ההקפדה על גודל המחלקות הסיעודיות מהווה את אחד הקריטריונים החשובים ביותר בעת בחירת בית אבות סיעודי – זה הזמן לפנות אלינו לקבלת פרטים נוספים. אנו באחוזת לב נשמח לעמוד לרשותכם לאורך כל שעות הפעילות של המוסד במספר הטלפון 04-7792100.
 
אתם מוזמנים לפנות ולהתייעץ לגבי אופי המחלקות הסיעודיות הקטנות, או בנוגע לכל נושא אחר שחשוב לכם.
אחוזת לב – מוסיפים חיים לשנים.