הודעה נשלחה בהצלחה !
חזרה למעלה

כל ההתחלות קשות

כיצד לבצע את העברה לבית אבות בצורה חלקה?
 
מעבר לבית אבות סיעודי כרוך פעמים רבות בטרדה, כאב ודאגה. בשלב זה נשאלת השאלה כיצד ניתן לבצע את ההעברה בצורה החלקה, הפשוטה והקלה ביותר האפשרית?
 
מתחילים מהתחלה – בוחרים בית אבות מומלץ
בתור צעד ראשון בדרך להעברת הוריכם המבוגרים אל בית אבות, יש לבצע סקר שוק מקיף ולהתחיל להתעניין באפשרויות מומלצות אשר מוצאות חן בעיניכם. קיימים פרמטרים רבים אשר משפיעים על בחירת בית אבות – החל ממיקומו הגיאוגרפי, דרך מכלול השירותים הניתנים בו, טיב ההכשרה של הצוות המקצועי, רמת הפיקוח והשמירה על בטיחות הדיירים, עלות השירותים הניתנים ועוד רבים אחרים. לאחר שתבחרו בית אבות אשר נראה מתאים והולם לצרכי האדם היקר לכם – ניתן יהיה להתחיל לקדם את מלאכת ההעברה.
 
מציבים יעד ברור וקובעים את מועד המעבר
קביעת מועד המעבר מסייעת בהצבת יעד ברור אליו ניתן לשאוף להגיע. בכפוף למועד זה, תוכלו לגזור זמנים לביצוע יתר הפעולות והמשימות אשר עליכם להשלים כדי לבצע את ההעברה בצורה יעילה ונעימה. כדאי לקבוע את מועד ההעברה לזמן שינו גם ריאלי וגם נוח מבחינת ההיערכות לקראתה, לא רחוק מדי ולא קרוב מדי אל מועד ההחלטה
ככמו כן יש לדאוג להביא דוח סיכום מחלה מעודכן מרופא המשפחה המפרט את התרופאות שלו
לארגן מבועד מועד  חפצים הקרובים לליבו של הדייר הסעודי תמונות/מצעים/מזכרות  כל דבר שירגיש   קרוב אלהם וירכך את המעבר.
 
מקפידים על הכנה נפשית – לכם וליקירכם
המעבר לבית אבות והוויתור על מגורים במסגרת עצמאית יכול להוות פתח למשבר לא קטן בעבור האדם הקשיש. כדי להפוך את ההעברה לחלקה מהבחינה הזו, מומלץ להקפיד על הכנה נפשית מבעוד מועד. במידה וקבלת ההחלטה על ההעברה התבצעה באופן בלעדי על ידי דור הצאצאים המטפל – חשוב ליידע את האדם הקשיש ולהכינו לקראת השינוי הצפוי. גם אם נדמה לכם שמצבו הקוגניטיבי אינו מאפשר להבין זאת, הרי שניכרת חשיבות רבה להתייחסות רגישה והולמת לסיטואציה המורכבת.
 
מכינים רשימת מטלות מסודרת וברורה
מעבר אל בית אבות כרוך בביצוע רשימה ארוכה של מטלות בירוקרטיות. כך למשל, יש לדאוג למיין ולהעביר את כל חפציו האישיים של האדם הקשיש. בנוסף, יש להסדיר את החתימה על החוזה מול בית האבות וכן לפעול לקבלת קוד אשפוז סיעודי ממשרד הבריאות (במידת הצורך ובהתאם לזכאות של בני המשפחה). ארגון ברור ומסודר של כל המטלות שעליכם לבצע יוכל לסייע לכם בייעול התהליכים, ובעיקר, לוודא כי אינכם שוכחים שום דבר חשוב כאשר כל כך הרבה מונח על כתפיכם.
 
מעבר לאחוזת לב – בית אבות סיעודי בחיפה
אנו באחוזת לב, בית אבות סיעודי גריאטרי בחיפה, שמחים ללוות את בני המשפחות של הדיירים העתידיים שלנו לכל אורך שלבי המעבר. הצוות המקצועי המסור שלנו ישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה או התלבטות הנוגעת לביצוע המעבר, ובמידת הצורך, לספק לכם את ההכוונה והתמיכה הרלוונטיות. בזכות מגוון השירותים הרחב הניתן לדיירי אחוזת לב, מובטח לכם כי מעבר הדירה ושינוי המסגרת רק ייטיב עם הקשיש הקרוב ללבכם.
 
 
נשמח לפרט אודות שירותים ופעילויות אלו במספר הטלפון 04-7792100.