הודעה נשלחה בהצלחה !
חזרה למעלה

כיצד לבחור בית אבות סיעודי?

במידה והחלטתם להעביר את יקירכם לבית אבות סיעודי – הרי שהשלב הראשון והקשה כבר מאחוריכם. כעת נותר להתלבט בשאלה באיזה בית אבות סיעודי מומלץ לבחור?
 
לפניכם מספר נקודות ועצות שיסייעו לכם בקבלת ההחלטה המשמעותית הזו.
 
בטיחות ופיקוח - לא מתפשרים על איכות המוסד
כאשר מדובר בהחלטה הרת גורל כמו בחירה של בית אבות סיעודי מומלץ, חשוב לא להתפשר על הדברים החשובים באמת. מעבר לשאלות הנוגעות לרווחת הזקן הסיעודי או פעילויות הפנאי המוצעות באותו מוסד – הרי שמעל הכול, חשוב לבחון את ענייני הבטיחות והפיקוח על התנאים במקום. בית אבות ראוי למגורים ולשהייה הינו כזה אשר מחזיק ברישיון תקף מטעם משרדי הבריאות והרווחה, ודואג לעמוד בכל תקני הבטיחות, התברואה וההיגיינה הנדרשים. על בטיחות ופיקוח לא מתפשרים, ומדובר באחד הנושאים הקריטיים ביותר שכדאי לברר בטרם קבלת ההחלטה.
 
המלצות המלצות  המלצות – אין חכם כבעל ניסיון
כמו במגוון תחומי חיים אחרים, כלי נהדר שיכול לסייע לכם בבחירת בית אבות סיעודי מומלץ הינו המלצות מדיירים ובני משפחות מרוצים. תוכלו להיעזר בהמלצותיהם של קרובי משפחה וחברים בתהליך קבלת ההחלטות שלכם. בתי אבות סיעודיים אשר מעוררים שביעות רצון בקרב הדיירים ובני משפחותיהם נוהגים לפרסם המלצות כאלו בדפי הפייסבוק שלהם או על קירות המשרדים במקום. אל תחששו לחפש המלצות אלו ואת העומדים מאחוריהן, שכן הן יכולות לספק היבט אישי שיעזור בקבלת ההחלטה בה אתם מתחבטים.
 
מיקום גיאוגרפי ונגישות אל בית האבות
פרמטר חשוב ומשמעותי בבחירת בית אבות סיעודי הינו המיקום הגיאוגרפי של המוסד. מומלץ לבחור בית אבות בעל קרבה משמעותית אל סביבת המגורים של הצאצאים או בני המשפחה התומכים בקשיש. כך יגדלו הסיכויים כי תוכלו לשמר את הקשר הקרוב עם יקיריכם המתגוררים במקום, ולהיות זמינים עבורם במידת הצורך. שיקול מרכזי נוסף יכול להתייחס אל סביבת המגורים בה הורגל הזקן הסיעודי לשהות עד אותו שלב. כדי להקל על ההסתגלות לשינוי, קיימת עדיפות לבחירה בבתי אבות במרחב גיאוגרפי המוכר לדיירים, בו התגוררו בשנים האחרונות או בתקופות קודמות. כמובן שגם נגישות תחבורתית אל בית האבות וכן מרחק סביר משירותי בריאות והצלה יכולים להוות שיקול רלוונטי.
 
שיקולים כספיים – 
עלות אשפוז בבית אבות סעודי גבוהה מאוד ,אך ניתן להוזיל אותה על ידי כך מימוש  הזכות שלכם בקבלת "קוד". קוד הוא כסף שהמדינה מקציבה לצורך סיוע במימון האשפוז הסעודי, מימון זה יכול להגיע עד 100% עלות האשפוז, גובה המימון מאוד תלוי בבית האבות  אליו אתם פונים . הניסיון של בית האבות  ואנשי הצוות, הרופא  של בית האבות שעוזר למשפחה למלא את הטפסים, העובדת הסוציאלית וניסיון ההנהלה  במתן מענה ותשובות מקצועיות למשרד הבריאות ,
גם במידה ואין זכאות לקבל מימון מהמדינה באמצעות קוד ,אנחנו באחוזת לב נהיה מוכנים לבדוק את כל האפשרויות העומדות לרשותנו כדי לבוא לקראת המשפחה ולהתאים את העלות ליכולות התשלום, וזאת כמובן מבלי לפגוע באיכות הטיפול המגיעה ליקירכם.
 
אחוזת לב – בית אבות סיעודי מומלץ בחיפה
בית האבות הסיעודי גריאטרי אחוזת לב הינו אחד מבתי האבות הסיעודיים המומלצים בחיפה ובאזור הצפון. אתם מוזמנים להגיע לביקור היכרות ולשוחח עם נציגי הצוות המקצועי, להתרשם מאיכות התשתיות והשירותים הניתנים במקום, וכמובן – לקבל מענה סבלני ומקיף לכל שאלה או התלבטות המלווה אתכם כעת. בנוסף, במקרים רבים קיימת אופציה לקבלת תקופת ניסיון במחיר מותאם, מה שיכול לסייע בקבלת ההחלטה בלב שלם יותר. כדי להצטרף אל משפחת אחוזת לב, לתיאום הגעה או לקבלת פרטים נוספים תוכלו לפנות אלינו במספר הטלפון 04-7792100.