הודעה נשלחה בהצלחה !
חזרה למעלה

האם לעבור לבית אבות או להישאר בבית?

לעבור לבית אבות או להישאר בבית - זאת השאלה
 
החלטה מורכבת – האם להעביר הורה סיעודי לבית אבות או להשאירו בבית?
אם גם אתם מצאתם את עצמכם מתלבטים בשאלה האם הגיעה העת להעביר את הוריכם לבית אבות, או שניתן עדיין לאפשר להם להישאר בבית – חשוב שתדעו שאתם לא לבד. מדובר באחת השאלות הקשות ביותר עמה נדרשים להתמודד ילדים להורים שכבר אינם יכולים לטפל בעצמם באופן שיבטיח את בטיחותם, בריאותם וסיפוק צרכיהם הבסיסיים. זהו צומת דרכים אליו מתנקז מגוון רחב של שיקולים: משפחתיים, כלכליים, בריאותיים, ריווחתים ועוד.
 
על מי מוטלת האחריות להכריע בשאלה?
ההחלטה על מעבר לבית אבות מושפעת אולי יותר מכל מזהות הגורם האחראי על קבלתה. במקרים מסוימים, ההורים המבוגרים צלולים מספיק כדי לקבל החלטה זו בעצמם ומבעוד מועד. במקרים אחרים ניתן לשתף את ההורה המבוגר בעמדתכם, הילדים, ולהגיע להחלטה משותפת. כאשר מדובר בהורים סיעודיים, ההחלטה מוטלת באופן בלעדי על דור הצאצאים. חלק מהקושי בקבלת ההחלטה נובע מרגשות אשם שחשים רבים מהילדים כלפי הוריהם המבוגרים. זה המקום להרגיע ולהדגיש כי רמת המקצועיות של בתי האבות בישראל רק הולכת ועולה עם השנים – ובבתי אבות רבים יוכלו הדיירים ליהנות מעלייה ברמת החיים בהשוואה לזו שאפיינה אותם כאשר גרו בביתם כשכבר היו במצב סיעודי.
 
שאלת השאלות –איך יודעים שהגיעה העת לעבור?
במידה ואתם סבורים כי מצבם הבריאותי ו/או הנפשי של הוריכם איננו מאפשר להם להוסיף לקיים אורח חיים עצמאי בדירה משלהם – כנראה שהגיעה העת לשקול את המעבר לבית אבות סיעודי. בעת קבלת ההחלטה חשוב להתייחס במקום הראשון למצבו הגופני של ההורה ולאיזו מערכת תמיכה בריאותית הוא זקוק כדי למלא את צרכיו הבסיסיים. האם הוא זקוק לליווי צמוד ושוטף? לצד זאת, חשוב להתייחס גם לשאלות הנוגעות לרווחתו הנפשית של ההורה – האם ההורה סובל מבדידות? האם מעבר למסגרת חדשה יכול לאפשר לו להיות בסביבה של בני גילו, ובכך אולי להפיג חלק מהבדידות שאפיינה את חייו עד כה.
בנוסף לכך אתם צריכים לבדוק האם אתם יכולים לנהל ולפקח אחר הטיפול של הקרוב לליבכם שהפך להיות סיעודי, מבלי  להרגיש שחוקים ונפגעים במידה כזאת  שאתם מזניחים את עצמכם ואת בני משפחתכם הקרובים ביותר ולא יכולים להעניק להם את המגיע להם כאשר גם הם זקוקים לזמן ותשומת לב מכם.
 
אחוזת לב – עוזרים לכם לקבל את ההחלטה בלב שלם
שורת היתרונות הייחודיים שלנו באחוזת לב, בית חולים גריאטרי סיעודי בחיפה, הופכת את קבלת ההחלטה המורכבת הזו - האם לעבור אל בית אבות או להישאר בבית - להחלטה קלה יותר. אנו מציעים מסגרת דיור בטוחה ומעטפת טיפולית מלאה, הכוללת צוות רב מקצועי רגיש ומנוסה. האווירה במקום נעימה וביתית, בעיקר הודות למחלקות הקטנות (עד 22 דיירים במחלקה) ולאופי החם והאכפתי של צוות העובדים. מהבחינה הבריאותית, בזכות מערכת טכנולוגית מתקדמת לקריאת אחות ותשומת לב קרובה – תוכלו להיות סמוכים ובטוחים כי אנו נמצאים כל הזמן במרחק קריאה מבן המשפחה היקר לכם.
 
 
צרו עימנו קשר לקבלת מידע ופרטים נוספים
העמוד קצר והמידע רב. נשמח לשתף אתכם באופן אישי במידע לגבי שירותים נוספים המוצעים לדיירי אחוזת לב ולבני משפחותיהם, ובכל נושא אחר עליו תרצו לשמוע בהרחבה.
אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר טלפוני לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים בטלפון 04-7792100. אחוזת לב – מוסיפים חיים לשנים.